Design a site like this with WordPress.com
Get started

Polski

Dni akcji mieszkaniowej

W piątek i sobotę 31 lipca / 1 sierpnia w Hadze odbędą się DNI DZIAŁAŃ MIESZKANIOWYCH. Tematem piątku są mieszkania socjalne i niepewna sytuacja mieszkaniowa, a tematem soboty jest wyprzedaż miasta i gentryfikacja. W ciągu tych dwóch dni zaciśniemy zbiorową pięść przeciwko niepewności i zbyt malej ilosci mieszkań.

W ciągu ostatnich kilku lat miasto stało się sceną walki społecznej. Kapitał w coraz większym stopniu kontroluje mieszkania i przestrzen publiczna. Miasto przekształca się w firme, nowy sposób dla wybranej grupy do gromadzenia bogactwa. Ma to drastyczne konsekwencje dla wielu z nas. Lista oczekujących na mieszkania socjalne stale się wydłuża, czynsze są zbyt wysokie, a polityczna niechęć do podjęcia tych kwestii jest duszaca. W centrum miasta jedno poddasze jest odnawiane po drugim i budowane są tylko drogie mieszkania z sektora prywatnego. Modne kawiarnie i ich tarasy rozprzestrzeniają się jak wyciek ropy.

Nie chcemy miasta wyłącznie do konsumpcji, ale miasta, w którym możemy żyć!

W połączeniu z gentryfikacją sieć państwowej kontroli przestrzeni publicznych zaostrza się. Jednocześnie jesteśmy zmuszeni do płacenia coraz wyższych czynszów za coraz mniejsze powierzchnie, jesteśmy wywłaszczani z ulic: spędzanie czasu na ulicy jest postrzegane jako podejrzane. Ostatnimi miejscami, w których nadal można się spotkać publicznie, są parki lub boiska sportowe – ale nigdy bez nadzoru kamer. Nasze przestrzenie mieszkalne maleją, nie będziemy już więcej znosić tego gówna!

Z tego powodu spotkajmy się 31 lipca i 1 sierpnia, aby podjąć działania przeciwko wyprzedaży naszych miast i naszego życia. Zapraszamy wszystkich do przyjazdu do Hagi, paszczy bestii, aby walczyć o prawo do życia i do miasta!

Advertisement
%d bloggers like this: